Güncellendi
loader


KWD

5 Maddede Facebook Etkili İçerik Paylaşımı

Ağs 26 Ağs
5 Maddede Facebook Etkili İçerik Paylaşımı

1-Doğru İçerikler Üret 
Facebook İstatistikten “Gönderi Türlerini” inceleyerek en çok erişim ve etkileşim almış gönderi türlerini belirleyin. İçeriklerinizi bu veriler doğrultusunda oluşturun. Paylaşacağınız içerikleri en çok etkileşim alan gönderi türlerine göre uyarlayın. Örneğin: Sayfanızda en çok video içerikler etkileşim almışsa görselle anlatacağınız içeriği kısa videolarla anlatmayı deneyin. Unutmayın insanlar sizin istediğiniz içerikleri değil kendi istedikleri (eğlendikleri, hoşlandıkları, bilgi edindikleri) içerikleri tüketir. Bu yüzden içerik oluştururken hedef kitlenizi, Facebook algoritmasını ve tüketici içgörülerini (Insight) göz önünde bulundurmayı unutmayın.

2-Zamanlama 
Etkileşiminizi arttırmak için göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer etmen de zamanlama. İyi bir içerik üretmiş olsanız bile bu içeriği doğru zamanda paylaşmazsanız etkileşiminiz düşük olacaktır. İçerik takviminizi etkileşimin en yoğun olduğu zamanlara göre hazırlayın. Doğru içeriği, doğru zamanda paylaşırsanız etkileşiminiz artacaktır.

3-Kısa İçerikler Üretin 
Tek bir içerikte her şeyi anlatmaya çalışmayın. Uzun yazılar gönderinizin daha az kişiye ulaşmasına neden olur. İçeriklerinizi kısa, basit ve anlaşılır şekilde üretmeye özen gösterin. Kısa film tadındaki videolar, yazıya boğulmuş görseller içeriğinize karşı insanların ilgisinin azalmasına neden olur. Kısa videolar, sade görseller kullanmaya özen gösterin.

4-Video İçerik pazarlamasının yükseleni video… 
Cisco verilerine göre 2017’de internette paylaşılan içeriklerin %70’i video olacak. Bu veri içeriklerinizde videoyu kullanmanın ne kadar gerekli olduğunu tam olarak gözler önüne seriyor. Bu duruma Facebook tarafından baktığımızda da pek değişen bir durum yok. Facebook son dönemde video pazarlamasına büyük yatırım yapıyor. Sayfanızda etkileşimi arttırmak için Facebook’un canlı yayın özelliği “Facebook Mention” ı kullanmaya özen gösterin. Başka bir kanaldan (Youtube, Vimeo vs)  linkli paylaşım yapmak yerine videolarınızı doğrudan Facebook’a yüklerseniz etkileşim oranınız artacaktır.

5-Paylaşımlarınızda Uzun URL Kullanın 
Paylaşımlarınızda kısaltılmış URL kullanmak yerine uzun URl’ler kullanın. Facebook paylaşımlarınızda uzun URl kullanmak kısa URL’ye (bitly vs) göre 3 kat daha fazla etkileşim sağlar.

Blog

 • SEO'da Mobil Cihaz Uyumunun Önemi

  26.Ağs.2016

  Google Mayıs ayında mobil uyumlu olmayan web sitelerine bir darbe daha indirecek. SEO’da geri düşmemek için bu testi vakit kaybetmeden yapın.

  Devam
 • Seo Çalışmalarının Önemi Nedir ?

  26.Ağs.2016

  Seo, arama motoru optimizasyonu yani arama motorlarında ulaşılan sonuçların iyileştirilmesi, sizin öne çıkarılmanız amacıyla yapılan çalışmaların tamamına verilen isimdir.

  Devam
 • Görsellerin Seo Açısından Etkileri

  26.Ağs.2016

  Resminizi, öylesine herhangi bir yere yerleştirmeyin. Daha önce de belirttiğim gibi ilgili olduğu text içeriğin yanına, yakın bir alana yerleştirin. Bu basit kural, oldukça etkilidir.

  Devam

KWD

Konya web yazılım ve tasarım olarak kendi hazırladığımız modüler panel ile hızlı, uygun fiyatlı bireysel, kurumsal çözümler üretiyoruz.