Güncellendi
loader


KWD

SEO'da Mobil Cihaz Uyumunun Önemi

Ağs 26 Ağs
SEO'da Mobil Cihaz Uyumunun Önemi

Google Mayıs ayında mobil uyumlu olmayan web sitelerine bir darbe daha indirecek. SEO’da geri düşmemek için bu testi vakit kaybetmeden yapın.

Mobil Uyumluluk Testi, birkaç yıl önce gerçekleştirilen GSS gelir testine benziyor: Durumunuzun iyi olduğunu da düşünseniz yaptırmanız gerekiyor. Arama sonuçlarında görüntülediği milyonlarca web sayfasını Kasım 2014’ten itibaren “mobil dostu” olarak etiketlemeye başlayan Google, geçtiğimiz yılın nisan ayından bu yana mobil uyumlu web sayfalarına arama sonuçlarında öncelik veriyor.SEO olarak bilinen arama motoru optimizasyonunda mobil uyumluluk o günden bu yana büyük önem taşıyor.

Şimdi ise Google bu yönde bir adım daha atmaya hazırlanıyor. Mayıs ayında yapılacak güncelleme sonrası arama motorunda mobil dostu web siteleri daha da yukarı taşınacak. Venturebeat haberine göre Google’ın botları tarafından mobil dostu olarak etiketlenmek şu maddelere uymak gerekiyor:

 • Mobil cihazlarda yaygın olmayan, Flash gibi yazılımlardan kaçınmak
 • Yakınlaştırmaya ihtiyaç duymaksızın okunabilir fontlar kullanmak
 • İçeriği ekrana uygun şekilde boyutlandırmak (responsive design)
 • Her bir linki kolayca tıklanabilecek kadar birbirinden mesafeli yerleştirmek

Sizde web sitemiz üzerinden web sitenizin mobil cihazlarda nasıl göründüğünü görebilirsiniz. 

Blog

 • SEO'da Mobil Cihaz Uyumunun Önemi

  26.Ağs.2016

  Google Mayıs ayında mobil uyumlu olmayan web sitelerine bir darbe daha indirecek. SEO’da geri düşmemek için bu testi vakit kaybetmeden yapın.

  Devam
 • Seo Çalışmalarının Önemi Nedir ?

  26.Ağs.2016

  Seo, arama motoru optimizasyonu yani arama motorlarında ulaşılan sonuçların iyileştirilmesi, sizin öne çıkarılmanız amacıyla yapılan çalışmaların tamamına verilen isimdir.

  Devam
 • Görsellerin Seo Açısından Etkileri

  26.Ağs.2016

  Resminizi, öylesine herhangi bir yere yerleştirmeyin. Daha önce de belirttiğim gibi ilgili olduğu text içeriğin yanına, yakın bir alana yerleştirin. Bu basit kural, oldukça etkilidir.

  Devam

KWD

Konya web yazılım ve tasarım olarak kendi hazırladığımız modüler panel ile hızlı, uygun fiyatlı bireysel, kurumsal çözümler üretiyoruz.